Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Hiszpanii ? (2022)
Część osób już kupiła, część się wciąż zastanawia czy jeszcze opłaca się inwestować w Hiszpanii a część inwestuje tam od lat i nie zamierza przestawać.

...

Skoro możemy kupować nieruchomości we Francji, Włoszech, Chorwacji, Cyprze, Portugalii, Bułgarii czy jeszcze nie tak dawno bardzo modnej Gruzji to dlaczego koncentrujemy się od samego początku głównie na obsłudze rynku nieruchomości w Hiszpanii ?

Odpowiedź mogłaby się zawierać w jednym zdaniu: Hiszpania to Największy rynek luksusowych nieruchomości na świecie gdzie inwestuje cały świat, ale nie byłaby to pełna odpowiedź gdyż to tylko jeden z wielu powodów. Przechodząc do konkretów:

1.Hiszpania to kraj Nr 1 jako kierunek wakacyjny klientów z bogatych krajów z UK, Skandynawii czy Ameryki Południowej.

2. Łatwość podróżowania. Świetni skomunikowana, do Hiszpanii dolecisz z większości lotnisk w Polsce (lot trwa ok. 3h), największa (pod wzgl. zagęszczenia) sieć autostrad w Europie oraz szybkie pociągi.

3. Różnorodna oferta od ekonomicznych nieruchomości za 70tys. Euro po najbardziej luksusowe.

4. Wiele ofert z potencjałem wzrostu wartości pomimo rosnących stóp procentowych i inflacji w całej Europie oraz wysokimi stopami zwrotu ( nawet 9-14% ROI), łatwość upłynnienia nieruchomości.

5. Możliwość kredytowania (niskie oprocentowanie 2,5-3,5% ) stałe stopy procentowe !

6. Stabilne prawo, łatwość nabywania, Kraj EU podróżowanie i kupowanie na dowód osobisty

7. Stan deweloperski obejmuje wykończenie „pod klucz” (gotowe łazienki, kuchnie, podłogi) ceny za nowe nieruchomości zaczynają się od 1,500 Euro/m2 w Pobierowie nad polskim morzem ponad 20tys zł/m2.